В Карпатах пройшов Чемпіонат Європи з хортингу 2018

В курортному Трускавці, на Львівщині триває Чемпіонат Європи з хортингу. Це – український вид спорту, проте участь у ньому беруть спортсмени з десятка країн.

Що ж являє собою хортинг, розкаже наша кореспондент Галина Якушко.

Хортинг – абсолютно новий вид спорту. В Україні – з’явився 9 років тому. І бере свій початок від бойових мистецтв часів козацтва, – коли козаки виходили на хорт, тобто арену, аби перемогти у двобої суперника за допомогою спеціальних прийомів.

“З усіх воїнів, яких я бачив на світі – ніхто з таким презирством не відносився до смерті. Так що козаки – вони, по перше, не бояться смерті, по друге – головне правило козаків: нема більшої честі чим загинуть за друзів своїх”, – говорить Олександр Зюбенко, наказний отаман.

Сьогодні у вправності змагаються не лише українці. Загалом – учасники 15 національностей. Дехто не стримує емоцій.

“Внимательно, Жора! Он идет на стезание!”

Змагаються і хлопці, і дівчата. Спортсмени – різного віку. Наймолодшим усього 8, проте жага до перемоги у них – недитяча.

“Я нашел уязвимое место и бросил его. Получается, был такой момент, что можно было найти и бросить. Я очень сильно хочу победить, это Европа, это для мене уже очень большой успех!”, – розповідає Георгій Максимов, спортсмен з Білорусі.

Організатори кажуть – планують і надалі розвивати хортинг. І навіть націлюються на Олімпійські ігри.

“От як козаки в свій час на майдані, на хорті на круглому проводили двобої – арсенал прийомів ми залишили в хортингу. Ми хочемо, щоб він був у всесвітніх іграх, коли небуть в Олімпіаду можемо зайти. Чому це Україна не може мати такі високі амбіції? Ми здатні на це!”, – переконаний Едуард Єременко, президент Всесвітньої Федерації хортингу.

У тому, що колись хортинг стане олімпійським видом спорту – певні і експерти. Але такий вид змагань повинен стати популярним щонайменше у 40 країнах світу.

“Якщо вид спорту буде розвинутий у світі і йому спочатку треба пройти Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту – по тому, з часом, може себе представити, як один із заходів на Олімпіаді”, – наголосив Олег Карась, керівник відділу фізичного виховання, спортивно-технічних та прикладних видів спорту Міністерства молоді та спорту.

Змагання триватимуть ще три дні. Уже завтра до бою стануть дорослі.

Джерело

Вам також може бути цікаво