Fish peeling in Truskavets

Популярна в косметології процедура пілінгу свою назву завдячує англійському слову «peel», котре означає «знімати шкіру» або «сильно шкребти». Інша назва процедури – ексфоліація. Її суть полягає у видаленні чи відлущуванні верхнього зроговілого шару шкіри, а мета – поліпшення вигляду шкіри людини.

Є чимало різних видів пілінгу, але в цілому його поділяють на механічний та хімічний. Перший працює з допомогою різного виду скрабів (абразивні матеріали, подрібнені часточки фруктових кісточок, пемза, кава, щіточки тощо). Другий використовує речовини, котрі містять саліцилову, гліколеву, лимонну або яблучну кислоти, фруктові ензими.

Новим видом пілінгу, надзвичайно популярним в країнах Сходу, зокрема в Китаї, є так званий «фіш-пілінг» (пілінг за допомогою рибок). Цей метод поєднує механічний та хімічний види пілінгу. Інша назва процедури – «фішікюр».

З початком травня ця процедура доступна і в Трускавці – в каб. №71 лікувально-діагностичного центру готельно-курортного комплексу «Карпати».

– Я вже втретє проходжу цю процедуру, – розповідає відпочивальниця Валентина Бойко з Києва. – І відчуваю, як вона позитивно впливає на шкіру ніг: зникає шершавість, шкіра шліфується, знімається втома, біль, набряки. Рибки працюють на повну потужність. Відчуття приємні, так що якщо я вже прийшла сюди втретє, то мені сподобалось.

Пані Валентина відпочиває в «Карпатах» з 1998 року. Ще з малими дітьми приїжджала сюди, адже тут їй подобається все, а особливо позитивна атмосфера, дружнє ставлення та високий професіоналізм медиків та всього персоналу. Зараз вона вже бабуся, бракує часу їздити до Трускавця щороку, але як тільки випадає така нагода – їде в «Карпати». За кордон відпочивати не їздить принципово, каже, що не подобається їй ні в Карлових Варах, ні на інших курортах Європи. «Не люблю, коли будинок біля будинку щільно стоїть, немає території, повно людей. Не люблю шуму, а тут дуже спокійно, і територія красива, і люди хороші», – каже пані Валентина.

Киянка відзначає ці зміни, котрі відбуваються в місті-курорті. «Якийсь період нічого зовсім не змінювалося, але зараз зміни є. Я не була тут три роки, зараз бачу, що йде багато будівництва. А найперше треба би звернути увагу на дороги і навести порядок біля центрального бювету та ПК імені Шевченка. Дуже мені подобається курортний парк та пішохідна зона біля музею Біласа», – каже Валентина Бойко.

Відпочивальниця в захопленні від «Карпат», а нова процедура фіш-пілінгу особливо їй до вподоби.

Спеціальні види рибок (Garra Rufa) не тільки труться поміж пальцями ніг та ніжно злущують ороговілі ділянки шкіри на п`ятках та інших ділянках ніг пацієнта. Вони ще й виділяють специфічний фермент слини, який дуже добре впливає на шкіру ніг, гоїть мікротравми, сприяє пружності та здоров`ю шкіряного покриву стопи.

– В мене донька вчилася на китайській філології, і разом з подругою була на практиці в Китаї. Так там ця процедура фіш-пілінгу надзвичайно популярна, – розповідає Валентина Бойко. – Є цілі комплекси, де розміщені акваріуми різних розмірів, і люди сидять та проходять цю процедуру. Так що я думаю, що цей метод пішов саме звідтам, з Китаю.

Насправді ж першими, хто почав застосовувати рибок Ґарра Руфа з лікувальною метою, були не китайці, а японці. Саме в Японії, на курорті Гаконе (острів Хонсю) вперше провели фіш-пілінг для пацієнтів.

Маленькі рибки Ґарра Руфа відносяться до сімейства карпових та не виростають більше 10 сантиметрів. У природі рибки живуть у прісних водоймах на Сході (Ірак, Іран, Сирія, Туреччина). У країнах, де водяться лікувальні рибки, давно відомі їх корисні якості, і омолодження шкіри з їх допомогою не вважається чимось екзотичним. Анатомічна будова Ґарра Руфа дозволяє їм акуратно знімати ороговілу шкіру, не зачіпаючи здорових ділянок.

Слина рибок діє як протизапальний засіб. Кусатися Ґарра Руфа нічим – зубів у них немає, вони можуть об`їсти тільки суху омертвілу шкіру. Після процедури оновлена шкіра стає гладкою, еластичною та здоровою. Рибку-доктора залучають і до медичних маніпуляцій, коли потрібно вилікувати дерматит, екзему, нейродерміт або псоріаз. Мозолі, які заподіюють страждання багатьом, також виліковуються цими майстрами педикюру.

Сама процедура фіш-пілінгу достатньо проста – людина на 25 хвилин занурює нижні кінцівки в акваріум зі спеціальними рибками. І отримує насолоду від тої роботи, яку проробляють ці маленькі кольорові створіннячка. Вони вигладжують шкіру ніг, злущують ороговілий шар шкіри, в`ються поміж пальцями ніг, спричиняючи приємний лоскіт і позитивний оздоровчий ефект. Після процедури фіш-пілінгу людина відчуває приплив сил в ділянці ніг, зняття втоми, відмічає м`якість та еластичність шкіри.

В «Карпатах» фіш-пілінг поєднується з механічним масажем стоп, який проводять після релаксу з рибками.

Дізнатися більше про процедуру фіш-пілінгу в ГКК «Карпати» чи замовити процедуру можна за тел. 067-274-51-59 (Мар`ян).

Володимир Ключак

You may also be interested