Подорож у казку

Відпочинковий комплекс “Слобода Раковець”

В урочищі “Слобода Раковець” у селі Воля Якубова (Дрогобицький район) підходить до завершення спорудження відпочинкової бази. Потенціал вражає, краса неймовірна. І хоча зробити ще потрібно багато, проте сумніву немає – все вийде! Причому на найвищому рівні. Бо за справу взявся сам Лев Грицак – людина, котра має Бачення, Естетичний Смак і Віру в те, що робить.

Село Воля Якубова – батьківщина Провідника ОУН (м) Андрія Мельника. Про цю постать нагадує величний пам’ятник в центрі села. В радянський період це стало причиною, чому Волю Якубову хотіли стерти з лиця землі, навіть назви позбавити. Але попри весь негатив та депресію знайшовся і позитив – тут справжня екологічно чиста зона.

Зараз село не вважається процвітаючим. Зрештою, як і більшість сіл Дрогобиччини. Дорога потребує ремонту, молодь із села виїжджає (тому й залишилася тут лише початкова школа), праця в сільському господарстві є важкою, а прибутків від неї мало.

Є велика надія, що «Слобода Раковець» змінить цю сумну картину, і Воля Якубова стане одним із туристичних та відпочинкових центрів краю. Адже відпочинкова база знаходиться дійсно в райському куточку, а пропозицій якісного відпочинку тут буде чимало. Це риболовля, «тихе» грибне полювання, банкети, екскурсії на історичну тематику, катання на екзотичних тваринах (верблюди, лами, гуцульські коні тощо), можливість ночівлі в затишних котеджах, відвідини «Острова кохання», театральні постановки, козацьке весілля та інше.

Навколо гарна природа, дубовий ліс, чисте повітря. Навколо комплексу – заповідник. На місці боліт і трясовин – викладені бруківкою дороги та стежки, по яких можна проїхатися електромобілем, каретою чи пройтися пішки. Сюди вже приїжджають порибалити чи просто скуштувати смачної рибної юшки, страв на грилі та інших смаколиків. «Золота рибка» на одному з чотирьох ставків ніяк не дається зловити стилізованому рибалці з неводом. Зате «золота рибка» в барі готова виконати будь-яке бажання. В межах розумного, звичайно.

До Волі Якубової – менше години їзди з Трускавця (20 км), і ще менше з Дрогобича. Ось Рихтичі з цікавою архітектурою костьолу та копією фігури Христа-Спасителя з Ріо-де-Жанейро, ось поворот на Добрівляни, і вже бачимо розвилку на Волю Якубову та «Слободу Раковець». За дубовими лісами, в глибинці Дрогобиччини причаївся дивний райський куточок, який перетворюється в казку.

На одному зі ставків будується корабель. На запитання куди цей красень попливе, Лев Ярославович Грицак відповідає жартома: «До Стамбулу». Насправді ж корабель стане сценою, на якій відбуватимуться театралізовані дійства. Дивитися їх можна і з лавок-колод, а можна і з великого банкетного залу, всередині якого – сюрпризи на кожному кроці. Бо тут не лише потужні дубові балки чи тематичні зали, не лише козацькі гармати, павуки-світильники чи скрипучі сходи, але і дзвін, в який кожен може вдарити. Дзвін гучний, його відлуння ще довго вібрує в кришталево чистих воді та повітрі, немов додаючи їм своєї наснаги та впевненості.

Риболовля. З риби є короп, карась, лин, білий амур, товстолобик. Риба, виловлена у цих ставках, відрізняється унікальним приємним смаком, адже вода тут джерельна і не забруднена жодними стоками.

Тут можна орендувати комфортні котеджі, у вартість яких входять сніданки. Готувати їжу можна самостійно чи у ресторані по меню.
Ресторан розрахований на 150 посадкових місць. Меню представлене стравами української та європейської кухні. Чудова локація для бенкетів,весіль та корпоративних заходів.

Найдивнішим місцем на відпочинковій базі є загадковий Острів кохання. Ця назва – не нова, так місцеві мешканці цей невеликий острівець називають ще з австрійських часів. Тут є унікальні рослини та мохи, тут родяться ягоди та гриби, а все разом формує унікальний біогеоценоз – динамічну самодостатню і саморегулюючу систему. Інакше кажучи, це клаптик унікальної місцини з тих часів, коли і Земля була іншою, і люди були кращими, добрішими та людянішими. Ауру тутешнього місця описати неможливо, її можна тільки відчути фібрами власної душі.

«Слобода Раковець» – це кілька озер з інфраструктурою в оточенні дубових пралісів. На кільканадцяти гектарах відновлені ті стави, які тут існували ще в часи Австрії, а згодом, в радянський час, були занедбані та заросли чагарниками. З намулу тут висипали цілу гору, котра додає особливого шарму загальному вигляду з вікон банкетного залу. Ще буде облаштоване палаткове містечко, кемпінг.

На свято Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня 2019 р.) у Слободі-Раковець планується освятити капличку. Вівтар робиться за проектом відомого львівського художника Ореста Скопа, він же малює ікони для цього осередку духовності.

Задуми Лева Грицака не обмежуються розвитком урочища «Слобода Раковець». Безпосередньо в Волі Якубовій придбано хату, в якій буде музей Андрія Мельника та музей народних промислів.

У «Слободі Раковець» немає нічого зайвого, непотрібного, немає кічу чи крикливого непотребу. Тут зростає недавно посаджений фруктовий сад, за яким вдалині пасуться курдючні вівці та буйволи. Тут буде споруджено млин, який давно був чи не в кожному галицькому селі. Тут все дихатиме старовиною, козаччиною, красою та національним колоритом, а ще … вмінням господарювати. Лев Грицак вкладає сюди не лише кошти, але й душу. І оцінити це можуть тільки ті, хто сам розуміє ціну порядності, краси і вміння творити щось не на день чи рік, а на віки.

«Слобода Раковець» запрошує на риболовлю, ночівлю, відпочинок. Гарний настрій і приємні враження гарантовані.Коментар Лева Грицака, генерального директора Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати», головного ініціатора, натхненника та будівничого комплексу «Слобода Раковець»:

– Українське козацтво з його кількома гетьманами, уродженцями Львівського регіону, Український національно-визвольний рух з такими провідниками як Андрій Мельник, народжений у с. Воля Якубова, відіграли важливу роль у здобутті омріяної незалежності України.

Та невеличка територія цього села, яку ми облаштовуємо, допоможе подолати депресію і висвітлити національну свідомість та героїзм наших земляків. А мешканці Дрогобиччини, в тому числі Трускавця, отримають чудове місце відпочинку, яке можна трактувати як зелений туризм.

Я хочу щиро подякувати всім, хто долучився до створення цього місця. Це надзвичайно велика група людей починаючи від депутатів і голів сільської ради с. Воля Якубова, депутатів і керівництва Дрогобицької районної ради та Дрогобицької районної державної адміністрації до архітекторів, землевпорядних служб району та області, керівників багатьох будівельних і енергопостачальних організацій. Хочу висловити щиру вдячність також художникам і ландшафтним дизайнерам, народним майстрам по дереву, працівникам ГКК «Карпати», правоохоронним органам і всім, хто долучався до роботи та підтримував нас. Особлива подяка колишньому голові Львівської обласної держадміністрації Олегові Синютці, який підтримав створення такого відпочинкового комплексу, без зволікань підписав ряд документів довготривалої оренди землі під ставки, правда з однією умовою – збудувати все якнайшвидше.

Вважаю, що важливе завдання сучасників – підняти до високого культурного і життєвого рівня незалежну Україну, за яку боролися наші героїчні предки. І це робимо ми всі разом, кожен на своєму місці.

Вам також може бути цікаво